Dodany: 2012-08-22 09:02:20

Prawo autorskie Każde dzieło ma swojego stwórcę, z punktu widzenia prawnego nazywamy go autorem. Autorowi przysługują pewne prawa w końcu to jego dzieło. Prawa te ograniczają się do kilku zasadniczych kwestii, przede wszystkim pozwalają one na swobodne dysponowanie dziełem przez autora i brak takiej możliwości dla innych osób wyznaje adwokat olsztyn.

 

W prawach autorskich jest masa licznych zastrzeżeń, zwrotów bezpośrednich do wartości, odwołań. Prawa autorskie mają jedno główne zadanie-bronić autora i jego dzieło przed kopiowaniem nielegalnym, przed wykorzystywaniem czy całego dzieła czy tylko jego fragmentów do cudzych celów. Dlatego też prawo autorskie jest bardzo ważne- to strażnik oryginalności dzieła podaje adwokat olsztyn.

 

W pracy adwokat olsztyn często zajmuje się prawem autorskim. Udowodnienie plagiatu jest naprawdę trudne i skomplikowane, ale gdyby nie prawo autorskie nie było by to w ogóle możliwe ani realne. Możliwość wystąpienia plagiatów jest niestety bardzo realna, toteż sens istnienia tego prawa jest silnie potwierdzony..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo autorskie
Nick: