Dodany: 2013-02-14 10:42:38

 

AlimentyPo rozstaniu rodziców, czyli rozwodzie, lub kiedy rodzicie dziecka nigdy nie byli małżeństwem – na dziecko i opiekuna, któremu sąd przyznał dziecko lub pozostało z rodzicem po ustaleniu tego z drugą stroną – na dziecko należy płacić alimenty.

 

Alimenty to nic innego jak comiesięczna kwota przekazywana na dziecko przez jednego z rodziców. Alimenty często ustalane są przez rodziców samodzielnie, jeśli między nimi sprawy mają się dobrze, jednak są i takie przypadki – i jak twierdzi dobry adwokat Katowice to większość – alimenty są ustalane przez sąd który decyduje o tym ile rodzic ma comiesięcznie wpłacać na dziecko, a nawet na byłą żonę. Alimenty to trudna sprawa, dobry adwokat Katowice tłumaczy, że są one wyliczane zawsze od pensji osoby, która ma je wypłacać, mimo że często rodzice nie chcą płacić takich kwot.

 

Alimenty jednak należy opłacać, bo można trafić w innym wypadku do więzienia. dobry adwokat Katowice reprezentuje często ojców, którzy nie są w stanie wypłacić alimentów więc trafiają za kratki, a w tym czasie alimenty płaci państwo. Takie sprawy najczęściej są bardzo trudne, bo traci na tym szczególnie państwo, które musi opłacić nie tylko więzienie, ale i alimenty tej osoby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alimenty
Nick: