Dodany: 2013-02-13 12:12:03

 

Prawo celne Prawo celne – wielu z nas nawet nie wie, że taki zapis istnieje, a stworzono go na zasadzie ustawy, która tyczy się nie tylko opłat celnych w krajach, ale również zasad, na których odbywają się wszelkiego rodzaju celne odprawy i przewóz towarów.

 

Prawo celne to zbiór zapisów dotyczący nie tylko określonego postępowania celników w przypadku, kiedy okazuje się, że należy przeszukać jakiś samochód, czy też oclić większą sume towaru. W prawie celnym znajdują się wytyczne co do tego, jakie towary mają zostać oclone, na jakich zasadach, normach i w jakim terminie.

 

Prawo celne, jak tłumaczy radca prawny częstochowa określa również jakie kary nakładane są na tych, którzy przy wjeździe czy wyjeździe z danego kraju nie zgłoszą towarów do oclenia, czy też towarów, które mają się pojawić w danym kraju. Prawo celne jest ostrożne w kwestii sankcji, jednak jasno określa mechanizm postępowania w przypadku, kiedy okazuje się, że nie ma odpowiedniego zabezpieczenia celnego dla towarów i nie zostały ono odpowiednio zgłoszone, wtedy też celnik rozpoczyna procedurę karna w przypadku takiego nieuczciwego przewoźnika. Radca prawny częstochowa uważa, że prawo celne jest opisem tego, jak wykorzystywać to narzędzie zarabiania pieniędzy na rzecz skarbu państwa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo celne
Nick: