Dodany: 2011-02-16 11:27:36

Czym jest prawo rodzinne i opiekuńczeDziedzin prawa jest tak wiele, iż osoba, nie znająca się na przepisach nie będzie wiedzieć dokładnie jakiego przepisu i z jakiej dziedziny prawa użyć, by poradzić sobie w danej sytuacji.

 

Nie ma tutaj również znaczenia czy jest to jedna dziedzina, czy kilka przenikających się. Tylko radca prawny olsztyn jest w stanie pomóc. Zna on doskonale nie tylko przepisy prawa cywilnego, gdzie znajdują się również i te odnoszące się do regulacji spraw rodzinnych. Mowa oczywiście o kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, jednej z czterech ksiąg kodeksu cywilnego.

 

Ta właśnie znajdują się wszystkie przepisy prawne regulujące sytuację prawną poszczególnych członków rodziny. W sprawach tych może brać również udział prawnik częstochowa, który może stać się pełnomocnikiem w postępowaniu. Może występować również jako świadek. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż w wielu przypadkach jego usługi są całkowicie bezpłatne, szczególnie kiedy porady prawnej udziela osoba starająca się o aplikację radcowską. A takich osób jest coraz więcej. Da się to zauważyć właśnie na kierunkach prawniczych, gdzie radca prawny szczecin jest wybierany najczęściej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest prawo rodzinne i opiekuńcze
Nick: