Dodany: 2013-02-13 11:58:36

 

Prawo bankowe Banki coraz częściej przechodzą do sieci i tam oferują znacznie więcej usług za znacznie miej. Często zastanawiamy się, co bank ma z tego, że nie tylko organizuje nam pewne ułatwienia, ale i sprawia, że dziś – przy dobrym banku niemal za nic nie płacimy, wszystko jest do nas dostosowane, a bank nadal prężnie działa.

 

Warto wiedzieć, że banki, o ile są to zarejestrowane i autentyczne miejsca – mają nakaz działania zgodnie z prawem bankowym. Każda jednostka, na terenie kraju, która prowadzi usługi finansowe, lokaty i tym podobne produkty bankowe ma obowiązek się z tych sytuacji rozliczać, dzięki czemu bank centralny i ministerstwo finansów mają okazję kontrolować bank i jego działania i bronić klientów przed nieuczciwymi praktykami, a takich nie brakuje. Radca prawny częstochowa wielokrotnie prowadził sprawy osób, które zostały oszukane przez banki. Szybko się okazuje, że nie były to banki, a parabanki, które żerowały na tym, by jak najszybciej i skutecznie zarobić na kliencie, nie pozostawiając mu nic.

 

Umowy, które z takimi bankami podpisują klienci, najczęściej są tak skonstruowane, że nie można się do nich przyczepić od strony prawnej, jednak są tam zapisy regulujące działanie takich banków, jak choćby niezwracanie środków w razie wystąpienia ryzyka inwestycyjnego. Radca prawny częstochowa uważa, że takich instytucji wciąż jest bardzo wiele i każda taka instytucja znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych KNF, to jednak często nie zmienia w tej kwestii nic – bo ten, kto został oszukany pieniędzy już tak szybko nie odzyska, a często nie może ich w ogóle odzyskać. Prawo bankowe takim sytuacjom się sprzeciwia, dzięki czemu chroni klientów banków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo bankowe
Nick: